Vestuvių fotosesija jachtklube

Vestuvių fotosesija jachtklube – tai viena mėgstamiausių mano temų. Visi profesionalūs fotografai turi savo mėgstamą fotografavimo stilių ir mėgstamas vietas. Fotosesija prie jachtų ir apskritai prie vandens – tai prabangu, skoninga, gražu, seksualu. Vestuvėms tai ypač tinka, nes tai yra originalu. Nuotraukos atrodo gaivios, stilingos ir pulsuoja pozityvią energetiką.

Kas kuria nuotraukos vertę, estetiką ir prabangos pojūtį?

Tai atviros erdvės, tolimas fonas, balta spalva, vanduo ir žinoma stilingi, gražūs, laimingi žmonės.

Fotosesija prie jachtų yra tikrai Neeilinė fotosesija. Žinoma būtinas pasiruošimas ir smulkmenų žinojimas. Pradėkime nuo pasiruošimo  ir kadro planavimo.

Atvažiavimas į lokaciją prieš fotosesiją ir mėgstamų kampų, rakursų atradimas sutaupys jums labai daug laiko. O vestuvių dieną laikas jus labai varžys, privers skubėti, daryti klaidas lygioj vietoj dėl streso ir atsakomybės ir tiesiog bus žiauriai mažai laiko. Šią žvalgybinę kelionę reikia atlikti likus bent kelioms dienoms iki fotosesijos. Ramiai sau atvažiuoji, vaikštai kur nori, stebi, tyrinėji aplinką. Vienintelis dalykas, kurio suplanuoti negalima – tai oro sąlygos…

Išsirinkus vietas ir sudėjus planą reikia suderinti su vietos administraciją, kad leistų fotosesijos dieną privažiuoti kuo arčiau konkrečios fotografavimo vietos tai reiškia į pačia teritoriją.

Čia jums reikės saldainių, šampano arba tiesiog gerų ryšių,o gal išvis tiesiog susimokėt. Svarbiausia, kad vestuvių dieną būtų galima privažiuoti tiksliai kur ir buvo suplanuota be jokių trukdžių.

Prasidėjus fotosesijai nutartoje vietoje pagal oro sąlygas sureguliuoti apšvietimą yra būtina. Kokybiška iš anksto suplanuota fotosesija trunka apie 2,5 valandas.

Pradėjus vestuvių fotosesiją svarbu pasirinkti tinkamą optiką ir kompoziciją. Jachtų ir vandens fonas tiesiog tobulas pasirinkimas nuotraukoje. Prabangu, tačiau ir paprasta, stilinga ir neperkrauta.

Vestuvių fotosesija atviroje erdvėje suteikia laisvės pojūtį ir estetiškai puikiai atrodo. Kadangi vieta yra parinkta todėl nereikia blaškytis, galvoti kaip čia paslėpus nuotraukoje pašalinius žmones arba automobilius ir t.t.

Pozuojantys jaunavedžiai žymiai mažiau blaškosi, lengviau pozuoja ir yra atsipalaidavę, o tai fotografui gerokai palengvina darbą.

Fotosesijos prie jachtų visada atrodo gražiai, brangiai, estetiškai, tai prestižo ženklas.

Naujausia vestuvinė fotosesija buvo atlikta prieš keletą dienų. Buvo stiprus vėjas, todėl reikėjo galingų trikojų stovų su svorio maišais dviems Profoto B1x blicams, nes buvo naudojami 2 šviesos šaltiniai. Turėjome idealia šoninę vakarinę šviesą su kartais užplaukiančiais debesimis.

Buvo naudojamas Profoto OCF Beauty Dish, kuris dėl savo mažų gabaritų neužima didelio ploto ir nekelia didelio vėjo pasipriešinimo. Prie tokio vėjo būtų neįmanoma naudoti skėčio arba didelio softboxo. Antram šviesos šaltiniui buvo naudojama Profoto Magnum Reflector galva ir Profoto OCF zoom reflector. Abu šie priedai duoda aštrią koncentruotą šviesą.

Vienas iš svarbiausių techninių nustatymų lemiančių fotosesijos sėkmę yra teisingas išlaikymo pasirinkimas. Tam reikia Profoto B1x nustatyti Hi-s funkciją. Hi – s (High Sinchronization) funkcija reiškia užrakto suveikimo kartu su lempom greitį. Paprastame režime turime iki 1/250s išlaikymą. Kartais tokio užrakto greičio gali neužtekti norint įšaldyti jaunavedžių veiksmą, vestuvinės suknelės mostą ar tiesiog greitą judesį ir kadras gaunasi išplaukęs. Fotografavimo metu fotografas beveik nežiūri į fotoaparato ekraną, nes nėra tam laiko ir tik po fotosesijos pastebi, kokios nuotraukos gavosi. Todėl pasitaiko atvejų kai per lėtas išlaikymas yra išsiliejusių kadrų skirtų išmetimui priežastis.

Dar vienas techninis aspektas yra Profoto B1x blicų užsikrovimo greitis. Fotosesija vyksta žaibo greičiu ir apšvietimas dirba dideliu galingumu, todėl fotografuojant didesniu tempu ne visada spėja iki galo pasikrauti, o tai reiškia, kad kažkurie kadrai gali būti mažiau apšviesti.

To išvengti padeda viena gudrybė – aukštai pakeltas fotoaparato ISO jautrumas, kuris leidžia sumažinti Profoto B1x galingumą fotografavimo metu ir gauti tą patį, tik tolygų rezultatą.

Tai yra vieni iš pagrindinių dalykų, kuriuos reikia žinoti norint padaryti sėkmingą ir gražią vestuvinę fotosesiją.