Fotografuoti žmogų – vienas malonumas. Tai labai privatu, gražu ir įdomu. Kiekvienas žmogus tai nauja atskira istorija, charakteris , spalvos, nuotaika.

Niekada nebūna tokio pačio rezultato, niekada nežinai kaip gausis galutinis rezultatas. Profesionalus fotografas asmeninę fotosesiją pradeda nuo planavimo ir pokalbio su žmogumi. Pirmiausią gimsta idėja tada, vizija, lokacija, fotosesijos stilius ir galutinis įsivaizduojamas rezultatas. Asmeninė fotosesija – yra viena populiariausių fotografo paslaugų.

Per valandą geras fotografas geba padaryti iki dešimties gerų nuotraukų, o gal dar mažiau.

Asmeninė fotosesija trunka iki dviejų valandų, nes tai yra produktyviausias laikas. Vėliau modelis pavargsta, kadrai pradeda kartotis, o pasikartojimo norisi labiausiai išvengti.

Geras fotografas iškart žino ką reikia daryti reikiamoje situacijoje, mato šviesą ir modelį.

Tai yra labai svarbu norint taupyti laiką, už kurį brangiai moka klientas. Asmeninės fotosesijos būna labai skirtingos – pradedant nuo griežto verslo portreto iki erotinės fotosesijos.

Fotografuojant erotiką svarbi emocija, aplinka, modelio savijauta, smulkios detalės, muzika, nuotaika ir t.t Fotografas turi būti labai dėmesingas ir atidus.

Verslo portretas reikalauja visai kitų fotografinių kompetencijų. Išmanyti verslo etiketą, kūno kalbą, perteikti norimą nuotaiką ir charakterį ir žinoma įvertinti nuotraukos svorį pasirinkus teisingą apšvietimą.

Asmeninė fotosesija įdomi tuo, kad suteikia šansą fotografuoti visiškai skirtingus žmones skirtingose situacijose.