Vestuvių fotografo įranga

Visada labai įdomu kalbėti apie vestuvių fotografo įranga. Sklinda legendos apie tūkstančius eurų kainuojančią fototechniką. Tik tai ne legendos, o realybė. Technika brangi, ji labai reikalinga ir jos daug. Profesionalaus vestuvių fotografo Aro Radevičiaus fototechnikos sąrašas:

 • Canon 1dx mark2
 • Canon 5D mark 4
 • Canon 5D mark3
 • Mavic 2pro
 • Canon 16-35mm 2.8 EF III USM
 • Canon 24-70mm 2.8 EF II USM
 • Canon 70-200mm 2.8 EF II IS USM
 • Canon 24mm 1.4 EF II USM
 • Canon 35mm 1.4 EF USM
 • Canon 85mm 1.2EF II USM
 • Canon 50mm 1.4 EF USM
 • Canon 500mm F4 IS USM
 • Profoto B1x 500
 • Profoto B1 500
 • Profoto A1
 • Gitzotrikojis

Geras vestuvių fotografas dirba su mažiausiai dviem fotoaparatais. Du fotoaparatai, visų pirmiausia, reikalingi dėl saugumo. Jeigu vienas sugestų, tai atsarginis variantas ateitų į pagalbą, nors retai pasitaiko tokių atvejų, tačiau niekas nėra nuo to apsaugotas. Keli fotoaparatai esantys šalia su skirtinga optika suteikia įvairesnį nuotraukų spektrą. Kaip pavyzdys – Plačiakampis objektyvas ir portretinis gali nufotografuoti ta pačią situacija tik skirtingu kampu. Du ir daugiau fotoaparatų leidžia ypač dažnai nekeisti objektyvų ir greičiau dirbti.

Vestuvės fotografui dažniausiai yra ilga ir atsakinga šventė, todėl geras pasiruošimas tiesiog privalomas.

Canon 1Dx mark 2 yra Canon flagmanasveidrodinių fotoaparatų rinkoje. Tai rimčiausias fotografo įrankis kokį šiandien galima įsigyti. Velniškai greitas, tanko korpusas leidžia dirbti pačiose ekstremaliausiose sąlygose, dvigubas galingas procesorius pritaikytas fotografuoti sportą, ir viską, kad vyksta labai greitai ir trumpai ar ilgai. Talpus akumuliatorius yra gelbėtojas didelėse vestuvėse. Aukščiausiomis techninėmis charakteristikomis pasižymintis Canon 1Dmark2 yra sukurtas daryt viską kas geriausią, dirbti ir tarnauti profesionaliam vestuvių fotografijos meistrui.

Canon 1D klasė yra skirta profesionalams.

Profesionalus fotografas vestuvėse naudoja skirtingus objektyvus. Reportažiniame stiliuje yra populiariausi 3 Canon objektyvai:
Tai Canon 16-35mm 2.8, Canon 24-70mm 2.8, Canon 70-200mm 2.8.

Šis trejetas yra populiariausias, nes objektyvai greiti, aštrūs ir šviesūs. Kiti vestuvių objektyvai jau yra fiksuoto židinio nuotolio. Canon 24mm 1.4f II, Canon 35mm 1.4f, Canon 85mm 1.2f.  „Fiksai“ visada duoda geresnę kokybę ir foną. Su tokiais objektyvais dirba profesionalai. Šitie objektyvai yra skirti kurti menui. Didelis šviesos pralaidumas leidžia jiems dirbti esant itin mažo apšvietimo sąlygomis ir fiksuoti vaizdus be papildomo apšvietimo. Atvira diafragma naudojama arba fonui „išplauti“ arba šviesos trūkumui kompensuoti.

Rytinė vestuvių dalis, jaunosios pasiruošimas – tai šių meninių objektyvų žaismas. Fotografuoti su šiais objektyvais natūralioje ryto šviesoje būsima nuotaką vienas malonumas. Šie objektyvai dirba kaip šveicariški laikrodžiai tiksliai ir greitai. Portretinis Canon 85mm išvis konkurentų ir analogų neturintis objektyvas.

Labai skirtingus rezultatais rodo objektyvai su skirtingos klasės fotoaparatais.

Kalbant apie šių objektyvų darbą su Canon flagmanais 1Dx mark 2 ir 5D mark 4 rezultatai yra tiesiog fantastiški. Dirba greitai, spalvas perteikia geriau nei kiti modeliai, tarnauja fotografui ilgai ir laimingai.

Kiekvienas profesionalus vestuvių fotografas nori būti užtikrintas ir saugus, todėl renkasi tik pačią geriausią techniką, kokią galima nupirkti.

Klientas dažnai net neįsivaizduoja kiek pastangų ir veiksmų yra atliekama norint užtikrinti vestuvių fotografijos saugumą.

Vienas iš svarbių faktorių yra fotoaparatai gebantys fotografavimo metu įrašinėti nuotraukas iškart į dvi atminties korteles. Žinoma, atminties kortelė – patikimiausia ir brangiausia pačio geriausio gamintojo.

Apšvietimas vestuvių fotografijoje ypač svarbu. Profesionali fotosesija dažniausiai neapsieina be papildomos šviesos. Tam Aras naudoja „Profoto B1x“ mobilaus impulsinio apšvietimo sistemą. Tai yra viena geriausių pasaulyje pripažintų apšvietimo sistemų.

Su apšvietimo pagalba fotografija pakyla į visiškai kitą lygi. „Profoto B1x“ yra galinga impulsinio apšvietimo lempa su akumuliatoriumi. Jokių laidų ir nepatogumų. Didelė baterijos talpa leidžia padaryti daug kadrų naudojant didelį galingumą.

Saulėta dieną kai saulės šviesa tiesiai virš galvos fotografuojant susidaro šešėliai po akimis ir techniškai sunkios sąlygos dirbti. „Profoto“ apšvietimas tai profesionalus išsigelbėjimas nuo sudėtingų fotografavimo sąlygų ir aukštos kokybės užtikrinimas.

„Profoto“ sistemą galima naudoti kaip 3 atskirus šviesos šaltinius vienu metu sukuriant erdvinį šviesos vaizdą. Ypač vestuvių vakarinės dalies fotografavimo metu „profoto“ apšvietimas kardinaliai keičia situaciją. Skirtingose vietose pastatytas apšvietimas sukuria šviesos efektus, kurių niekada negausi naudodamas vieną blykstę.

„Profoto A1“ – tai bykstė pakeitusi Canon bykstes visam laukui. Keičiamas akumuliatorius kaip niekada patogus ir pati blykstė bendrauja su visa „profoto“ sistema, kas atveria naujas galimybes.

Klientas visada rinksis gražesnę nuotrauką, kuri bus sukurta dėka apšvietimo sistemos genijaus „Profoto“.

Profoto apšvietimas yra vienas brangiausių siūlomų rinkoje apšvietimo sistemų. Geriausi šalies ir pasaulio fotografai sėkmingai naudoja Profoto, nes tai kokybė ir garantija.

Tikras profesionalus fotografas turi naudoti geriausią techniką ir apskritai uždaryti technikos klausimą, kad galėtų visą energiją ir dėmesį sukoncentruoti į kūrybą ir nebesirūpinti dėl techninių subtilybių.

Daugiau informacijos: +37067738581