Kaip pasirinkti vestuvių fotografą?

Labai daug nulemia stilius.

Kaip pasirinkti vestuvių fotografa?… Sudėtingas klausimas. Būtent jis priverčia būsimas nuotakas ilgai vakarais sėdėti prie kompiuterių su labai liudnu veidu. Visi mes skirtingi ir fotografai nėra išimtis. Pasirinkti fotografą yra sudėtinga, bet jeigu įsigilinti į tam tikrus svarbius momentus – ne taip viskas yra baisu.

Pirmiausiai nuspręskite kokiam vestuvių fotografavimo stiliui atiduosite pirmenybę, kokie yra Jūsų norai vestuvių fotografavimo atžvilgiu. Kokiu būtent fotografavimo stiliumi bus fiksuojami momentai? Gal vestuvės bus įamžintos kaip reportažas, o gal nuotraukų siužetas bus labiau režisuotas, o galbūt vestuvių fotografas siūlo kompromisą – šių fotografavimo stilių derinį? Toliau pamėginsime išsiaiškinti kaip teisingai pasirinkti vestuvių fotografą.

Vienas iš gan svarbių momentų – gyvas pasimatymas.

Kitaip – susitikimas bendravimui. Pasirinkus vestuvių fotografą ir susirašinėdami su juo ne visuomet būsite garantuoti, kad pasirinkote tikrai gerą fotografą. Kodėl? Nes susirašinėdami Jūs tiesiog gyvai nematote žmogaus, nežinote kaip jis bendrauja ir koks yra jo elgesys. Vestuvių dieną fotografas, dirbdamas savo tiesioginį darbą, privalės visą laiką būti šalia. Įsivaizduokim, kad jis bus Jums nemalonus kaip žmogus. Tuomet bus žymiai sunkiau atsipalaiduoti ir po to viskas tas paliks pėdsaką nuotraukose.

Fotografo naudojamas „arsenalas“.

Fotografo arsenalas

Nuo naudojamos technikos priklauso vestuvių fotografavimo kaina. Svarbu pasidomėti ar vestuvių fotografas naudojasi vienu fotoaparatu. Kiekvienas gerbiantis save ir kitus profesionalas turi pasiimti į šventę jų keletą. Kadangi niekas nėra apsaugotas nuo technikos gedimų, todėl svarbu, kad vestuviniai momentai būtų užfiksuoti ir pirmajam fotoaparatui netikėtai sugedus būtų galima tuojau pat fotografuoti su atsarginiu.

Sutartis arba informacijos patikslinimas.

Labai svarbu yra aptarti esminius „finalo“ faktorius. Kitaip sakant – rezultatus. Kiek bus fotografuojama valandų? Nuotraukos bus atiduotos USB laikmenoje ar bus atspausdintos. Ar reikės papildomai mokėti už transporto paslaugas (kurą)? Kada bus atiduodamos vestuvinės nuotraukos? Visus šituos dalykus reikia aptarti pačioje pradžioje. Fotografas su didele patirtimi apie šituos dalykus Jums primins pats.

Prieš „tą dieną“.

Likus savaitei ar kelioms dienoms iki vestuvių datos, aptarkite dar kartą su fotografu vestuvių planą. Patikslinkite laiką, priminkite iš kur bus išvažiuojama, kurioje vietoje vyks ceremonija, kur vyks pagrindinė fotosesija, kokie bus pagrindiniai įvykiai. Tiesiog reikia surašyti savotišką planą – dienotvarkę. Patikslinkite kelis kartus savo norus, kad būtumėte užtikrinti, kad vieni kitus supratote tinkamai. Būtinai po ranka turėkite vieni kitų kontaktus (atsarginį lapelį kartu su scenarijumi). Vestuvių dieną viskas dingsta kaip tyčia.

Sutartis.

Pasirašę vestuvių fotografavimo sutartį galėsite jaustis saugiau. Kadangi sutartis padeda teisiškai nustatyti šalių teises ir pareigas. Vestuvių fotografavimo sutartyje paprastai nurodomas darbo valandų skaičius, kaina, leidimai dėl nuotraukų publikavimo ir t.t.

Mažas „POST SCRIPTUM“ arba fotografavimas iš drono.

Dar vienas momentas atsakant į klausimą „Kaip pasirinkti fotografą?“ – Šiais laikais yra puikios techninės galimybės nufotografuoti visą vestuvių „komandą“ iš didelio aukščio. Patikėkite, vaizdai yra tiesiog nepakartojami. Ypač tas „skaniai“ žiūrisi gamtoje. Filmavimas ar fotografija iš drono – tampa vienu iš būtinų dalykų. Tad būtinai pasiteiraukite – ar Jūsų pasirinktas fotografas teikia tokią paslaugą.