Vėlinės. Karveliškių kapinės

Vėlinių naktis būna tik kartą metuose. Vėlinės – savotiškai graži, bet ir iš kitos pusės gan niūri šventė. Visų šventųjų ir mirusiųjų dieną visi važiuoja prie kapų prisiminti ir pagerbti savo tėvus, gimines, artimuosius, draugus ir tiesiog brangius žmones.

Tūkstančiai žvakių šviesų

Karveliškių kapinės yra vienos didžiausių Vilniuje kapinių. Kai ateina naktis, būtent tada ir prasideda visas įdomumas. Visos kapinės tamsoje nušvinta tūkstančiais žvakių šviesų. Vėlinės…

Ši vėlinių naktis man ypatinga, nes tai pirmas ruduo, kada turiu droną. Pirmą kartą šiuos vaizdus stebiu iš paukščio skrydžio ir turiu galimybę juos įamžinti.

Lietus ir tamsa

Naktinis fotografavimas vėlinių naktį yra sudėtingas, nes tamsoje skraidant neveikia bepiločio orlaivio Mavic 2 pro jutikliai. Kitais žodžiais – jis nemato objektų esančių šalia jo. Antras faktorius – prastos oro sąlygos, kurios buna tikriausiai per kiekvienas vėlines. Dėl šitos priežasties pavykę kadrai yra aukso verti.

Fotografavimas vyksta naudojant aukštą ISO jautrumą ir reguliuojant išlaikymą iki 2 sekundžių. Karveliškių kapinių vaizdai iš aukštai nufotografuoti drono pagalba atrodo ispudingai. Šį vaizdą galima išvysti tik kartą metuose ir jį turi pamatyti kuo daugiau žmonių.

Post Scriptum

Kaip ir visada, su savimi paėmiau savo geriausią draugą – standartinį „rankinį“ fotoaparatą. Mėgstu apsiginkluoti su atsarga. Su mintimis, kad papildoma įranga netrukdys. Prie straipsnio pridedu nuotraukų ir iš stacionarių pozicijų.

Profesionalus fotografas ir drono pilotas Aras Radevičius www.erelis.lt