Asmeninė fotosesija

Asmeninė fotosesija yra vienas dažniausių mano fotografuojamų žanrų. Kas yra asmeninė fotosesija ir nuo ko viskas prasideda?

Tai yra vieno arba dviejų žmonių foto istorija turinti tam tikrą tematiką. Klientas mane randa ir viskas prasideda nuo skambučio. Vėliau seka fotosesijos idėjos formavimas. Asmeninės fotosesijos gali būti pačios įvairiausios. Klausimai iš klientų apie asmeninę fotosesija dažniausiai skamba taip: Kokia kaina? Kiek nuotraukų? Kur fotografuosimės? Fotosesija studijoje, lauke ar interjere? Visus šiuos punktus reikia išsiaiškinti iš pradžių, kad vėliau nekiltų klausimų ir nesusipratimų.

Detalizuosime…

Asmeninės fotosesijos kaina paprastai svyruoja nuo 250 iki 600 eurų. Kartais tai gali būti ir 100 eurų. Viskas priklauso nuo užduoties sudėtingumo. Jeigu klientas tiksliai žino ko nori, tada atlikti šį darbą yra lengviau. Fotosesijos pradžioje žmonės būna truputi susikaustę, bet netrukus „įsivažiavus“ fotosesijai atsipalaiduoja. Tam, kad darbo eiga būtų kokybiška ir įdomi, visada pasiūlau pakeisti pora įvaizdžio detalių. Tai papildo fotosesiją skirtingais drabužių deriniais.

Stilius

Fotosesija gali būti meniška, reklaminio tipo, skirta ofiacialiam darbui, CV nuotrauka ir daugelis kitų tipų. Paprastai per valanda padarau 10 – 20 gerų (galutinių) kadrų. Nuotraukos turi būti skirtingos ir kalbančios už save. 

Kas yra svarbiausia fotosesijoje? Pasiruošimas, rūbai, makiažas ir lokacija. Fotografas turi suprasti šviesą ir ją valdyti. Įvertinti fotosesijos akcentų svorį ir bendrą visumą, kad viskas derėtų ir tarpusavyje „nesipjautų“. Kartais reikalinga visa nešiojama Profoto studija kai darbas vyksta vienoje vietoje. Tačiau kartais užtenka vieno fotoaparato ir vieno objektyvo.

„Tas“ momentas

Fotografas niekada nežino kada gims ta pati pačiausia nuotrauka, tačiau tiksliai su suformuota idėja veda link tikslo greičiausiai. Fotosesijos vietą parenkama pagal aplinkybės. Čia klientui suteikiama daug laisvės ir galiausiai randame sprendimą. Tai gali būti parkas, miesto fonas, miškas, rugių laukai ar upė arba ežeras.

Fotosesija studijoje yra labai patogus variantas, kai fotografuoju kažkokią konkrečią tematiką ir yra aiškiai suformuota idėja. Vienas arba keli fonai, sureguliuotas apšvietimas ir parinktas modelio įvaizdis.

Šiandien asmenines fotosesijas užsisakinėja tiek moterys, tiek vyrai. Žmogus nori turėti gražių nuotraukų, atkreipti į save dėmesį, susikurti naują įvaizdį ir investuoti save, o vėliau gauti didelę grąžą. Todėl kiekvieną dieną sulaukiu skambučių ir užklausų dėl asmeninės fotosesijos.