Ugninis Ruduo – nuotraukos iš drono

Ugninis ruduo – buvo mano senas, ilgai lauktas ir pagaliau įgyvendintas darbas. Ruduo vienas spalvingiausių metų laikų. Šiais metais rudeniu grožėjausi labiau nei bet kada.

Rudeninės gamtos fotografija su dronu yra tiesiog kažkokia magija. Neapsakomai gražu, pakilęs virš medžių viršūnių atsiduri pasakoje. Ne veltui yra posakis „skirtumas kaip žemė ir dangus“.

Žinoma už viso šito grožio slepiasi ir tam tikrų netikėtumų. Ledinis stiprus vėjas, protarpiais pasitaikantis lietus, teisinga šviesa, kuria reikia gaudyti ir žinoma daug laiko praleisto ore.

Fotografuoti gražiai ir įdomiai reiškia rizikuoti, rudeninių medžių, krentančių lapų fotografavimas gali baigtis visai nesmagiai jeigu su dronu kažkas atsitiktų. Droną miške gali atakuoti vanagas ar kitas plėšrus paukštis, drono pilotas gali nepastebėti šakos ar kliūties, kurių miške tikrai daug. Esant dideliam vėjui dronas yra blaškomas ir jam tenka pasipriešinti, o tam jis naudoja padidintus baterijos resursus. Taip pat drono bateriją veikia oro temperatūra, šaltais orais baterijos charakteristikos keičiasi. Prasidėjus lietui droną geriau kuo greičiau slėpti po stogu.

Vienas iš svarbiausių momentų – tai gerų rakursų suradimas, kuris dažniausiai užtrunka ilgiausiai net ir turint įgudusią akį.

2019 metų ruduo atėjo žaibišku greičiu ir buvo labai mažai laiko gražiai jį nufotografuoti. Fotografavimas truko 3 dienas po kelias valandas per dieną, esant geram orui. Dėka keturių galingų drono baterijų – galėjau laisvai skraidyti ir ieškoti lokacijų geram kadrui.

Fotografavimo metu naudotas POLAR PRO ND8 16 ir 32 filtrai.

Dronas visiškai pakeitė mano gamtos fotografija, kiekvieną dieną aš padarau gražiausią savo gyvenimo kadrą. Niekada net įsivaizduoti negalėjau koks jausmas yra skraidyti palei medžių viršūnes, matyti besileidžiančią saulę pro medžių viršūnes iš paukščio skrydžio. O dar ugninis ruduo ir milijonai atspalvių ir detalių, kurias pamatysite šiame straipsnyje.

Ten viršuje viskas daug gražiau.

www.erelis.lt