Vestuvių fotografija ir PROfoto technika

Vestuvių fotografija. Ar tikrai tai yra paprasta? Profoto technika vestuvių fotografijoje yra visiškas mano laimėjimas. Tai apšvietimas keičiantis fotografiją iš esmės. Kito kalibro kokybė, visiems aiškiai suprantamas braižas, kitos fotografavimo ir šviesos valdymo galimybės. Toliau straipsnyje – vestuvių fotografija ir apšvietimo technika.

Profoto apšvietimo sistemą sudaro keletas skirtingo galingumo blyksčių, kurios gali veikti visos kartu sukurdamos studijos efektą, arba kaip skirtingi elementai.

Profoto prieš dvejus metus išleido savo pirmąją mažiausia pasaulyje studijinę blykstę Profoto A1, kuri iš karto pakeite jau pasenusią Canon Speedlite sistemą.

Savo patogumu, pakraunamu akumuliatoriumi, LED ekranu ir patogiu meniu Profoto A1 greitai įsiliejo į gretas ir užkariavo rinką.

Profoto B1 ir Profoto B1x yra vienos populiariausių apšvietimo sistemų ir turi vieną ypatinga savybę. Abu modeliai yra belaidės blykstės, o tai reiškia daugiau jokių laidų ir nepatogumų.

500w galia ir daugiau nei 300 kartų blykstės suveikimų daug pasako apie Profoto B1x ištvermę.

Pačios blykstės turi tanko korpusą palyginus su kitais gamintojais. Yra ir daugiau pliusų, kurie pasireiškia naudojant Profoto apšvietimą ilgainiui.

Pries metus laiko Profoto išleido dar vieną naujovę, kuri dar labiau pradžiugino vestuvių fotografus. Tai Profoto B10 visiškai nauja, patobulinta mažesnė, dvigubai lengvesnė, turinti LED apšvietimą, veikianti nuo laidų ir be laidų.

Profoto B10 idealus pakankamai greitai lokacijas keičiančio fotografo pasirinkimas. Greitos, lengvos, galingos ir tvirtą konstrukciją turinčios impulsinės blykstės.

Vestuvių fotografijoje apšvietimas reikalingas nuo pasiruošimo iki šventės pabaigos – vidurnakčio kai pjaunamas tortas ar metama puokštė.

Lauko studija ir kiti daikčiukai

Svečių fotografavimas atvykus į šventės vietą su pastatyta lauko studija tapo mano standartu. Kokybiškos, gražios, šviesios ir ryškios nuotraukos tapo mano standartu.

Profoto parodo savo pranašumą, kai reikia fotografuoti daug žmonių ir naudoti didelį galingumą. Jokia maža blykstė ant fotoaparato prietemoje ar esant silpnesniam apšvietimui negali konkuruoti su Profoto lauko studija.

Šventei įsibėgėjus yra galimybė sukurti erdvinį apšvietimą sustačius Profoto blykstes skirtingose vietose. Puokštės metimas, torto pjaustymas, pirmas šokis ir kitos svarbios detalės.

Fotosesija, kurioje panaudotas papildomas apšvietimas taip pat žiūrisi visiškai kitaip.

Natūrali šviesa kartais yra labai graži ir norisi tik jos, tačiau kai nori atrodyti kaip „hollywoode“ natūralaus paprasto apšvietimo gali ir neužtekti.

Šiandien Vestuvių fotografijoje naudoju dvi Profoto A1x, dvi Profoto B10 blykstes ir dvi Profoto B1x .

Kartais jis reikalingas visas, o kartais tik dalis jo, tačiau jis yra visada – jeigu jo prireikia.

Profoto padeda atkurti šviesą nuotraukoje, tokiais atvejais net jeigu tos šviesos nėra, tai as sukuriu savo šviesą.