Juodai baltos nuotraukos

Juodai baltos nuotraukos – tai fotografijos klasika. Tai niekada iš mados išeisiantis menas. Juodai balta fotografija, jeigu negrįžtant į visiškai senus laikus – prasidėjo nuo juostinių fotoaparatų. Tai buvo tiesiog vienintelis pasirinkimas iki kol neatsirado spalvotos juostos, emulsija ir kiti įdomūs dalykai.

Tada fotografija buvo kitokia, ją žmonės vertino. Kadro kaina buvo nustatoma visiškai kitais būdais. Fotografas paspaudęs užrakto mygtuką tik iš akies galėdavo nuspėti ar kadras pavyko. Buvo naudojami eksponometrai. Eksponometras – prietaisas, matuojantis ekspoziją. Jie palengvindavo fotografui darbą. Jeigu tiksliau – atlikdavo šviesos skaičiavimą fotografavimo metu.

Kaip yra dabar

Šiandien mes turim 2019 metus 21 amžių. Fotografija yra pažengusi tiek, kad beveik visų niuansų, kurie keldavo rūpesčius praeityje – tiesiog nebėra. Tačiau juodai balta fotografija išliko ir gal net tapo dar populiaresnė.

Kas yra juodai balta fotografija? Ar žinojote, kad „juoda balta“ (grayscale) – turi daugiau negu 150 000 atspalvių? Kada labiausiai tinka naudoti juodai baltą fotografija? Ką fotografuoti tokiu būdu? Kuo skiriasi juodai balta nuotrauka nuo spalvotos? Kuri nuotrauka geresnė – spalvota ar juodai balta?…

Juodai baltos“ detalės

Juodai balta fotografija taikoma tiek mene, tiek komercijoje. Tai gali būti architektūra, portretas, gamtos motyvas, gyvūno nuotrauka, abstraktus menas ar tiesiog geri prisiminimai su „fonine“ mintimi. Juodai balta fotografija tarsi įprasmina nuotrauką, jinai tampa solidesnė, visapusiškai perteikia rimtesnę nuotaiką.

Juodai baltos nuotraukos yra vienas geriausių vestuvinės fotografijos prieskonių. Nespalvotos nuotraukos dažnai išgelbėja spalvotas nuotraukas – tapdamos nespalvotomis. Neretai dėl perdėto spalvų kiekio, jų nesuderinamumo ir bendro nuotraukos svorio nuotrauką paversti į juodai baltą yra tikras išsigelbėjimas.

Juodai balta fotografija koncentruoja dėmesį į priekinį planą. Padeda sustiprinti nuotraukos „autoritetą“. Pats asmeniškai dievinu juodai baltą fotografiją žmonių portretuose. Nėra nieko galingesnio kaip nesuvaidintos emocijos, meilė ir laimingi žmonės, jų portretai tokiose nuotraukose ir juntama energetika.

Nuotraukos „svoris“ ir dinamika

Nespalvotą fotografiją ypač lengva pritaikyti dirbant lauko sąlygomis, esant natūraliam apšvietimui. Taip pat vestuvių mados fotografijoje su natūraliu ir papildomu apšvietimu. Juodai baltą fotografiją reikia išmokti pajusti. Vienas svarbiausių akcentų juodai baltoje fotografijoje – išmokti jausti jos bendrą svorį ir sugebėti jį kontroliuoti. Kad suprasti kas yra nuotraukos svoris ir dinamika reikia įgyti nemažai patirties ir mokytis iš geriausių pasaulio mados fotografų.

Ne kiekvienas kadras gali būti juodai baltas ir ne kiekvienas paverstas į jį bus geras. Juodai balta fotografija yra prabangos ir estetikos elementas, kurio negalima padauginti. Nespalvota nuotrauka – tai klasika, kuri neišeis iš mados niekada. Kartais būna sunku apsispręsti, kuriam kadrui yra lemta būti juodai baltam, o kuriam reikėtų likti spalvotam. Su ilgamete patirtimi, akimirką pasižiūrėjęs į kadrą – iškart matai koks jis bus finale. Yra fotografų rūšis ypač „vestuvininkų“ tarpe, kurie galutiniam finale atiduodami nuotraukas kartu pateikia ir jų juodai baltus variantus. Tokiu būdu visiškai sugadina gero kadro autentiką. Todėl, kad tai yra rankų darbas ir kiekvienas kadras yra gaminamas atskirai, nes jis toks vienintelis.

Jeigu norite pačių gražiausių ir įsimintiniausių gyvenimo portretų juodai baltoje fotografijoje man bus didelė garbė jus įamžinti. Esu Aras Radevičius, galite susisiekti su manimi bet kuriuo jums patogiu laiku tel.: +370 677 385 81 arba parašyti man laišką į kontaktinę formą esančią kontaktuose ir papasakoti apie jums patikusias nuotraukas galerijoje.