Erotinės fotosesijos apšvietimas vakarinėje šviesoje

Erotinės fotosesijos apšvietimas lauko sąlygomis yra sudėtingas mokslas. Apskritai valdyti tinkamai papildomą apšvietimą lauko sąlygomis yra sunku. Fotografas turi taikytis prie lauko sąlygų.

Aptarkime vakarinio apšvietimo schemą lauko sąlygomis. Veiksmas vyksta aguonų lauke „goldenhour“ laiku. Vakarinė šviesa yra labai intensyvi ir šoninio apšvietimo. Tai yra viena gražiausių fotografinių šviesų. Fotografuojant tokioje situacijoje profesionalus fotografas Aras Radevičius naudoja Profoto B1x impulsinį apšvietimą. Tokioje situacijoje paprastai užtenka vieno papildomo šviesos šaltinio, tačiau nesutrukdo ir keli.

Vienas iš fotografavimo variantų yra išnaudoti šoninę vakarinę šviesą vienai modelio veido pusei, o kitą, kurioje gaunasi natūralus šešėlis kompensuoti su Profoto B1x. Gražiausias apšvietimas, kurio nesimato. Šiuo atveju reikia teisingai pasirinkti ekspoziją ir prisitaikyti prie auksinės vakaro šviesos, kitą veido pusę kuri yra šešėlyje apšviesti tik truputi. Tai suteiks įspūdį, kad veidas yra šešėlyje, nors iš tikro jis bus apšviestas tik labai silpnai tam, kad sumažinti kontrastą tarp intensyvios vakaro šviesos ir likusios šešėlyje veido pusės. Tokiu būdu išgausime pačią seksualiausią vakaro šviesą ir modelio portretą su Profoto pagalba.

Kita apšvietimo schema yra naudoti papildomą antrą Profoto B1x lempą toje pačioje situacijoje ir statyti ją už modelio. Tokiu atveju gauname apšvietimą ir trijų pusių. Vakarinė saulės šviesa, kita modelio pusė likus šešėlyje apšviesta su Profoto B1x ir dar viena lempa už modelio. Ši apšvietimo schema duos papildomą kontrinę šviesą apšviesdama modelio siluetą, plaukus ir aplinką.

Dar vienas iš variantų yra naudoti 2 šviesos šaltinius vakarinio šoninio apšvietimo metu vieną iš jų nukreipiant modelio šešėlio pusei kompensuoti, o kitą ta pačia kryptimi kaip ir saulės šviesos. Reikia teisingai parinkti nustatymus. Svarbu žinoti, kad Profoto šviesa, kuri nukreipta ta pačia kryptimi kaip ir saulės šviesa į modelį būtų galingesnė už saulės šviesą.

Čia gana sudėtinga, nes vakaro šviesa pastoviai keičiasi keisdama ir fotografavimo nustatymus. Ir norint pasiekti gero rezultato reikia tiesiog greitai reaguoti.

Dalykas apie kurį nekalbėjome yra Profoto apšvietimo aksesuarai. Tai vienas iš esminių apšvietimą nulemiančių faktorių. Kas realiai yra naudojama, kas veikia ir duoda rezultatus.

Profoto ocf beauty dish yra vienas labiausiai naudojamų apšvietimo priedų. Tai yra patogi, mažų parametrų, daug vietos neužimanti ir lyginant su kitais priedais švelnią šviesą duodanti šviesos reguliavimo priemonė. Profoto ocf beauty dish yra vienas iš dažniausiai naudojamų Profoto priedų fotosesijose, kurios vyksta lauke. Šis priedas yra tinkamas fotografuoti šešėlio pusei ypač kai yra daugiau negu vienas šviesos šaltinis toks kaip intensyvi vakaro šviesa arba antra profoto lempa su Magnum reflector galva, nes duoda švelnų apšvietimą, kuris atrodo natūraliai.

Profoto Magnum reflector yra vienas labiausiai naudojamų profoto šviesos priedų kontrastingoje aplinkoje. Šis priedas duoda labai ryškią ir kontrastingą šviesą, kai norima pabrėžti formas, detales, kai norisi ryškaus vaizdo. Profoto Magnum reflector tinka naudoti portretams ryškioje saulės šviesoje. Šis priedas yra naudojamas prie intensyvios šviesos, tinka saulėtą dieną, vakarinėje šviesoje. Praktikoje dažnai naudojamas kai reikia apšviesti didelį plotą.

Profoto Magnum reflector padeda sukurti kontrastingus portretus, pabrėžti jų charakterį. Tai pikta, kandi ir intensyvi šviesa, kurią reikia mokėti suvaldyti.

Profoto zoom reflector yra truputį panašus į Magnum, savo savybėmis. Tai koncentruotos aštrios šviesos priedas naudojamas kaip antras šviesos šaltinis fotosesijoje.