Vestuvių sveikinimų fotografavimas yra labai svarbi šventės eigos dalis. Visada malonu žiūrėti į gražias šventės nuotraukas, žmonių emocijas sveikinimo metu. Dovanos, gėlės, gražūs palinkėjimai, svečių šypsenos ir jaunavedžių emocijos – visa tai yra sveikinimų fotografavimo elementai.
Labai svarbu padaryti gražias nuotraukas, kurios dar daug metų džiugins žmones. Tokios nuotraukos turi būti ypač kokybiškos.
Kalbant apie sveikinimus iš meninės pusės svarbu atkreipti dėmesį į
tokias detales kaip įvairūs rakursai. Tam reikia skirtingų objektyvų. Labiausiai tinkantys renginio fotografavimui yra Canon EF 16 -35mm USM 2.8 III ir Canon EF 24 70mm USM 2.8f II.
Šitie objektyvai savo klasėje yra geriausi – greiti, šviesūs, aštrūs ir skirti būtent renginiams nuo ypač plataus kampo iki portretinio fotografavimo.
Jiems į pagalba ateina meninis portretinis objektyvas Canon EF 85mm 1,2f II USM. Šis objektyvas ypač pravartus fotografuojant iš toliau kai norima gražaus išlieto fono ir detalių. Canon 85mm bokeh yra išskirtinis. Renginio fotografavimui jis nėra pats tinkamiausias, bet kaip papildomas tikrai puikiai išnaudojamas.
Sveikinimų metu dažniausiai reikia dviejų kampų – plataus ir stambesnio. Fotografavimas vyksta greitai ir antro dublio nebūna, todėl nelabai pakartosi.
Svarbu ne tik spėti užfiksuoti svarbiausius žmones, bet ir užtikrinti, kad nuotraukos būtų kokybiškos. Atėjus momentui fotografuoti reikia daryti keletą kadrų su dviem skirtingais objektyvais, kad nuotraukose nebūtų užsimerkusių, nusisukusių ar kažkur kitur dėmesį nukreipusių žmonių. Galutiniame rezultate tas labai svarbu.
Visi esame įpratę matyti Cannes raudono kilimo renginio nuotraukas, kuriose visame pasaulyje žinomos žvaigždės nufotografuotos tvarkingai, vienu kampu visu ūgiu. Esmė kadro vientisume, kuris sudaro visumą bendrame plane. Svarbu, kad vaizdas nešokinėtų.
Labai patogu dirbti prie foto sienelės, nes renginio svečiai tvarkingai atsistoja viename plote ir tokiu būdu atsiranda tvarka. Jeigu foto sienelės nėra – tenka improvizuoti ir ją įsivaizduoti pasirinkus konkrečią vieta sustatyti žmones nuotraukoms padaryti. Atsiradus tvarkai – atsiranda seka. Tuomet ją galima papildyti stambesnio plano nuotraukomis naudojant jau minėtą Canon 85mm EF 1,2f II USM arba Canon EF 70–200mm 2,8f II USM iš kitų kampų skirtingais rakursais suteikiant sveikinimų daliai įvairumo.
Jeigu sveikinimai vyksta po atviru dangumi
Jeigu sveikinimai vyksta po atviru dangumi, tuomet patartina naudoti blicą su plataus kampo objektyvu.
Blykstės naudojimas net saulėta dieną sveikinimų dalyje yra labai naudingas, nes dažnai saulėtą dieną dėl vertikalios šviesos susidaro šešėliai po akimis ir papildomas apšvietimas šią problemą ištaiso.
Praktikoje Profoto A1x blykstė su uždėtu difuzoriumi nukreiptu į žmones gražiai ir tolygiai apšviečia juos. Čia svarbi yra Hi-S funkcija, kuri leidžia naudojant blykstę fotografuoti su itin trumpais išlaikymais. Užšaldyti kadrai užtikrina kokybę ir apsaugo nuo išsiliejusių ir nesufokusuotų nuotraukų.
Naudojant Profoto A1x blykstę manual režimu gauname profesionalią kokybę ir pagal savo nustatymus apskaičiuotą apšvietimą.
Fotografuojant svečius su plačiu kampu ir blykste patartina diafragmos reikšmę nustatyti nemažiau f4, tam, kadvisisvečiai būtų ryškumo zonoj net jeigu stovi lanku ar nevienodu atstumu vienas už kito.
Tokiu fotografavimo atveju išvengsite neryškių svečių nuotraukų.
„Pridedam meno“
Darant pagalbines nuotraukas su portretiniu objektyvu galima labiau akcentuoti meniškas nuotraukas su mažesnėmis ryškumo zonomis t.y. naudojant mažesnius diafragmos skaičius negu 2.8, tačiau tokiu atveju reikia padidinti atstumą tarp svečiu ir fotografuoti iš toliau. Tai padidina jūsų ryškumo zona. Fotografijos terminologijoje tai vadinama hyperfokaliniu atstumu.
O dabar – prabanga!
Yra ir dar prabangesnis sveikinimų fotografavimo būdas, tik jam reikia pasiruošti. Prieš sveikinimų ceremoniją yra pastatomas impulsinis Profoto B1x apšvietimas. Kelios Profoto blykstės išdėstytos priešingose pusėse suteikia visiškai kito kalibro kokybę. Tai yra erdvinis apšvietimas iš kelių kampų.
Tokia apšvietimo schema yra naudojama prabangiose vestuvėse ir didelio biudžeto renginiuose.
Vestuvių sveikinimų dalis įamžinta su kokybiško apšvietimo sistema parodo šventę visiškai kitu lygiu.