Foto safaris Lietuvoje

Fotografuoti gamtą – viena mėgstamiausių mano fotografijos sričių. Tai sunkiausia fotografijos rūšis kai niekas nepriklauso nuo tavęs. Toliau – foto safaris Lietuvoje…

Vienas iš pagrindinių sėkmingo fotografo elementų yra informacija ir savo darbo išmanymas.

Reikalo žinojimas

Lokacija, oro sąlygos, metų laikas ir aplinką įtakojantys veiksniai.

Kaip per vieną dieną nufotografuoti daug įdomių objektų? Visų pirmiausia tai sėkmės faktorius, tada būti vietoje ir laiku ten kur vyksta veiksmas ir netikėtumo faktorius.

Norimo nufotografuoti gyvūno ar paukščio ir jo aplinkos pažinimas.

Tam labai tinka mobili foto medžioklė iš džipo apvažiuojant didelius plotus. Automatiškai atsiranda galimybė pamatyti daugiau gyvūnijos dideliam plote. Tokia fotosesija turi ir minusų. Visi kadrai bus atsitiktiniai, niekada nebus garantijos, nors garantijos ir taip niekada nebūna.

Važiuojant pro didelius laukus ir visur, kur atsiveria dideli plotai dažnai galima pamatyti plėšrių paukščių, tokių kaip Nendrinė lingė, pievinė linge, javinė lingė. Neretas svečias yra paprastasis suopis, o kartais pasitaiko proga pamatyti ir erelį. Jūriniai ereliai ir ereliai rėksniai yra dažni didelių plotų mėgėjai.

Lapės yra dažniausi pievose susitinkami gyvūnai. Gervių trimitai dažnai girdisi iš toli, o kartais pasiseka ir garnį pamatyti.

Fotografuoti iš mašinos yra nepatogu, bet labai efektyvu, svarbiausia ne gesinti variklio ir ne miegoti, nes kartais kadrui pagauti turi apie sekunde ar pora.

Vandens telkiniai privilioja daugybę paukščių  maitintis, pievose maisto randa stirnos, elniai, lapės, barsukai, usūriniai šunys, gervės, gandrai, šernai ir kiti žvėrys.

Fotografavimas iš automobilio suteikia daug mobilumo ir puikiai tinka pasinaudoti netikėtumo faktoriumi, kai fotografuoji žvėrį kol jis dar nesuprato kas vyksta.

Tokia fotosesija puikiai prablaško žmogų nuo kasdienės rutinos ir nuima stresą.

Fotografija iš slėptuvės duoda žymiai kokybiškesnį rezultatą ir tikslinį objektą, kurio dažniausiai fotografas laukia, tačiau niekada neduos tokios įvairovės per tokį trumpą laiką.

Jau keletą kartų iš eilės bandau nufotografuoti kukutį. Žinau kur gyvena kelios šeimos ir kur dažniausiai lankosi, tačiau vis nepavyksta. Tokia yra ta gamtos fotografija. Niekada negali žinoti ar lydės tave sėkmė ar liksi nieko nepamatęs.