Erotinės fotosesijos eiga

Erotinė fotosesija yra vienas sudėtingiausių žanrų fotografijoje. Jos eiga prasideda nuo idėjos aptarimo. Fotografas ir modelis turi susidėlioti aiškią viziją, kurią nori įgyvendinti, todėl jau pirmi žingsniai prasideda nuo pokalbio telefonu ar gyvo susitikimo. Erotinės fotosesijos metu modelis išeina iš komforto zonos ir tam reikia pasiruošti.

Erdvė ir detalės

Gerai apgalvota situacija, fotografavimo smulkmenos, lokacija, interjeras, apšvietimas, muzika. Tokios smulkmenos kaip gerai parinktas muzikinis fonas gali visiškai pakeisti fotosesijos tėkmę. 

Kuo detaliau yra suplanuota fotosesija, tuo greičiau ji įvyksta ir per trumpesnį laiką yra padaroma. Nebereikia deginti brangaus laiko bandant kažką sugalvoti vietoje.

Planas yra visada gerai. Kartais tenka keisti jį ir visiškai sumaišyti, bet pakeistas planas vistiek yra planas. Anksčiau sugeneruotos mintys leidžia greitai atmesti nereikalingus dalykus ir tokiu būdu išvengti nereikalingo laiko gaišimo.

Erotinės fotosesijos stilius

Planuojant fotosesijos outfitą, būsimą merginos įvaizdį, jos aprangą ir aplamai – kaip modelis atrodys, dažnai jau yra padaromos nuotraukos dar prieš fotosesiją, o tai leidžia iš anksto matyti koks įvaizdis modeliui labiausiai tinka ir kuris iš jų visai nesižiūri. Tokiu būdu mes išvengiame laiko „deginimo“ fotografuojant netinkamai pasirinktą modelio įvaizdį, kuris rezultato pabaigoje nepasieks dienos šviesos ir nebus publikuotas.

Modelio makiažas

Modelio makiažas – labai svarbu. Ypač kai reikia derinti jį prie outfito ir aplinkos. Svarbu neperspausti ir neperkrauti vaizdo. Tam dažnai reikia kelių akių, kurios būtų šališkos ir matytų situaciją.

Profesionalai dažniausiai iškarto mato modelio makiažą ir aprangą įsivaizduojamoje aplinkoje.

Pasirinkus aplinką svarbu žinoti apšvietimo detales. Jeigu fotosesija vyksta lauke tai svarbu žinoti kokia šviesa bus vakare ir ryte. Žinoma, galima ir dieną fotografuoti pagal tą pačią schemą. Aplinkos pažinimas padeda greičiau orientuotis ir dirbti. Kitaip sakant – imi ir darai.

Fotomodelis ir šviesa

Apšvietimo klausimas pagal situaciją.  Dažniausiai naudojamas papildomas, kuris susilieja su natūralia šviesa ir užtikrina fantastinę kokybę.

Atvykus į fotografavimo vietą jau turime modelį, žinom būsimus įvaizdžius, ką fotografuosim ir kur. Kol fotografas įrenginėja fotosesijos aikštelę vyksta paskutinės modelio susikaupimo minutės prieš darbą.

Veiksmas

Kai jau viskas paruošta prasideda darbas. Tada reikia kuo greičiau rasti geriausią rakursą, modelio įvaizdį ir parinkti apšvietimą. Kadangi visos smulkmenos yra suderintos darbas vyksta labai greitai. Vienai situacijai skirti keletą minučių ir vis kažką keisti.

Toks darbo metodas yra patogus ir greitas, nes neužsifiksuoji ties viena aplinka ir taupai laiką. Jeigu kadras nesigauna ar kažkas ne taip kaip norisi matyti, tuomet tiesiog keiti. Jeigu pakeitęs matai, kad ankstesnė situacija buvo geresnė tuomet grįžti ir vėl dirbi. Intensyvus darbas greitai nuvargina, todėl reikia duoti modeliui truputį poilsio. Atsigaivinti padeda vanduo, vaisiai ir angliavandeniai. Jeigu modelis yra pavargęs tada iškarto sulėtėja fotosesijos eiga, nuotraukose nebesimato tiek daug ekspresijos ir gyvybės.

Daryti pertraukas kas kažkiek laiko labai rekomenduojama.

Muzika

Muzikinis fonas – nepakeičiamas pagalbininkas. Gera muzika pagyvina fotosesiją, modelis atsipalaiduoja, puiki nuotaika padeda išgauti reikiamą emociją ir gerą rezultatą.

Kuo trumpesnis fotosesijos laikas ir didesnis gerų kadrų skaičius tuo profesionalesnis yra darbas.

Profesionalus fotografas ir profesionalus modelis iškarto duoda greitą ir kokybišką rezultatą.